Audioberg zabodoval hned dvakrát
2014/05/19


Vydavatelství Audioberg v pátek oslavilo veliký úspěch, když si z výročních cen Audiokniha roku odneslo hned dvě prvenství. Cenu vydavatelství převzalo za audioknihu Tatínek 002
a za rozsáhlý umělecky zpracovaný booklet titulu Emil a detektivové.


V pátek 16. května 2014 byl na veletrhu Svět knihy vyhlášen první ročník ceny Audiokniha roku. Sami vydavatelé mohli nominovat své tituly vydané v právě uplynulém roce do šesti kategorií, o jejichž výsledném pořadí rozhodla dvacetičlenná odborná porota. Sedmou kategorií pak byla Cena posluchačů, jejíž hlasování probíhalo během dubna na webových stránkách soutěže.


Do Ceny Audiokniha roku 2013 bylo nominováno 86 audioknih od 29 vydavatelů. Audiobergu z tohoto počtu patřily nominace tři (Emil a detektivové, Pohádky pana přednosty a Tatínek 002) a úspěšně s nimi zabodoval! Dramatizace detektivní povídky pro děti od Ericha Kästnera Emil a detektivové, která byla kromě rozsáhlé dramatizace výjimečná také třicetistránkovým umělecky zpracovaným bookletem, byla oceněna za Nejlepší obal (z dílny grafičky Kateřiny Tvrdé a fotografa Jana Fauknera) a též obsadila druhé místo v kategorii Nejlepší audiokniha pro děti a mládež. Zde však Emila předběhl Tatínek 002 Arnošta Goldflama, tedy další titul z dílny Audiobergu . Tatínkovi také jen těsně uniklo prvenství za nejlepší hudbu, o kterou se postaral Dominik Renč.


Celkové umístění Audiobergu tak zahrnuje dvě první a dvě druhá místa:Nejlepší obal:
1. místo – Emil a detektivové (design Kateřina Tvrdá, fotografie Jan Faukner)


Nejlepší hudba:
2. místo – Tatínek 002 (hudba Dominik Renč)


Nejlepší audiokniha pro děti a mládež:
1. místo – Tatínek 002
2. místo – Emil a detektivové
Za ocenění moc děkujeme a budeme se snažit přinášet kvalitní poslech i nadále!


Kompletní výsledky můžete prohlédnout zde.Více se dočtete v článku na... Centrum Detektivky a iDNES


Audiokniha roku Audiokniha roku