Vydavatelství Audioberg se od roku 2012 zabývá nahráváním audioknih, reportážních a hudebních CD.

Naším cílem je pravidelně přinášet posluchačům kvalitní literární předlohy v podobě mluveného slova za pomoci českých hereckých mistrů tohoto žánru. V našem repertoáru naleznete českou i světovou beletrii všech typů, od detektivky po sci-fi a od komedie po horor. Specifické místo v naší dramaturgii náleží audiotvorbě pro děti.

V posledních desetiletích se mluvené slovo stává velmi populárním, protože umožňuje setkávání s literaturou v rozličných situacích - v pohodlí domova i na cestách, za volantem i při sportu, nebo třeba při zdlouhavém čekání ve frontě! Ve filosofii Audiobergu však audiokniha není pouhým načteným textem, ale celistvým uměleckým dílem, v němž se prolíná mluvené slovo s hudbou a audio CD vždy doprovází rozsáhlý booklet.

Našim audioknihám propůjčují své hlasy přední tváře současné české herecké scény. Při zpracování grafických návrhů bookletů spolupracujeme s uznávanými českými ilustrátory a grafiky. Většina našich audioknih je nahrávána v nezkrácené podobě. Často své tituly také vydáváme v podobě dramatizace, na které se podílí více herců, a mluvené slovo doprovázíme původní hudbou. Naše audioknihy jsou na obalu i na CD opatřené popisem v Braillově písmu a jsou tak přístupné i nevidomým a slabozrakým čtenářům.

Tituly Audiobergu vycházejí ve dvojím vydání - na pevných nosičích (jako CD nebo MP3-CD), a ve verzi pro download, kterou si můžete pohodlně stáhnout do svého počítače, MP3 přehrávače nebo mobilního telefonu.
Audioknihy z naší produkce můžete zakoupit přímo z pohodlí domova prostřednictvím našich partnerských eshopů. Naše tituly jsou rovněž k dostání v mnoha knihkupectvích a obchodech s CD, v čele s reprezentační prodejnou Českého rozhlasu (Vinohradská 13, Praha 2).

Přejeme Vám mnoho příjemně strávených chvil s mluveným slovem!