EMIL A DETEKTIVOVÉ

Držitel ocenění Obal roku 2013 v rámci udílení cen Audiokniha roku.

Emil a detektivové (1929) je dětská detektivka, nadmíru šťastně a vtipně spojená s výchovným poučením. Je to knížka veselá, plná naděje a zápletek, v níž morálka příběhu přirozeně a nenásilně vyplývá z chování dětských hrdinů.


Kniha byla prvním triumfem známého německého spisovatele a znalce dětské psychologie Ericha Kästnera a do dnešních dnů se dočkala překladu do 59 jazyků.


Kästnerovi hrdinové nejsou učesané typy hodných dítek, ale opravdoví malí kluci a děvčata, se všemi svými dobrými vlastnostmi i nešvary.


I když se jim občas stane, že se nezachovají právě tak, jak by měli, napnou všechny síly, aby to napravili. Právě tak se chová i malý Emil, který je ve vlaku do Berlína na cestě k příbuzným ve spánku okraden. Namísto toho, aby se utekl o pomoc k dospělým, chlapec se rozhodne pátrat po prohnaném zloději na vlastní pěst. Brzy se rozvíjí napínavá honička v obrovském a neznámém Berlíně, který není pouhou pohádkovou kulisou, ale realistickým velkoměstem obydleným postavami z masa a kostí...


Audio dramatizace, ve které spojily síly přední osobnosti českého herectví (Marek Eben, Dana Batulková, Jiří Lábus, Arnošt Goldflam, Josef Somr, Oldřich Navrátil) s dětmi z Dismanova rozhlasového dětského souboru, představuje Kästnerovu klasiku v rozpustilém moderním kabátě a dozajista potěší mladé posluchače i všechny příznivce prázdninových dobrodružství.


Příběh je doprovozen populárními kresbami dobového ilustrátora Waltera Triera a původní hudbou slovenského skladatele Petera Bindera.


O autorovi
Emil a detektivové - Intro


Emil-a-detektivove
, , , ,

autor: Erich Kästner
režie:  Jan Jiráň
hudba: Peter Binder
délka: 1 hod. 37 min. (2 CD)
verze: dramatizace
vyšlo: v září 2013

zvuková ukázka: přehrát ukázku Erich Kästner Emil a detektivové

Osoby a obsazení:

VypravěčJiří Lábus
Emil Sebastian Baalbaki
Grundeis Oldřich Navrátil
Kästner Marek Eben
MaminkaDana Batulková
Babička Libuše Švormová
GustavJáchym Ozuna
ProfesorJiří Köhler
PetzoldJosef Bánovec
PonyIngrid Tillmann
TraugottJakub Cibula
Dienstag Jan Kratochvíl
Policejní komisař Josef Somr
Jakobová Jaroslava Kretschmerová
Wirthová Lenka Loubalová
Strážník JeschkeLubor Šplíchal
Pokladník Arnošt Goldflam
Taxikář Jakub Slach
Anotace:

Nahrávka vznikla podle německého originálu Emil und die Detektive vydaného nakladatelstvím Cecilie Dressler Verlag v Berlíně v roce 1929. | Nahráno ve studiu Svengali | Zvuk, střih a mastering Martin Dušek | Odpovědná redaktorka Karolina Srncová | Design Kateřina Tvrdá | Fotografie Jan Faukner | Vyrobilo vydavatelství Audioberg v Praze v září 2013.
℗+© 2013 AUDIOBERG s.r.o.Související tituly:
Tatinek-neni-k-zahozeni
Tatinek-002
Pohadky-pana-prednosty
pohadkove-prazdniny-u-prednosty-drahorada
pohadky-prednosty-drahorada
uzel-pohadek-komplet
Co-vypravel-vitr-bile-ruzi
Lev-a-notes
Pizduchove
Strom-lidozrout
O-princezne-ktera-byla-prilis-ziva
Chytra-Marjana
Jak-hluboke-je-more
Uspavanka-Hokusajem
O-trech-pachatelich